0 грн.
Зробити замовленняЯк вибрати якісні меблі?
Придбання предметів інтер'єру потребує досить вагомих витрат, тому хочеться, щоб вони були не тільки красивими, а й міцними, довговічними, зручними у повсякденному використанні. Перелічені критерії вкрай важливі при оцінці меблів, проте фото в каталогах і навіть виставкові екземпляри в салонах не завжди дають можливість зробити правильні висновки. Щоб не помилитись з вибором, варто звернути увагу на базові характеристики – їх зазвичай вказують в описі, а решту можна уточнити у консультантів або подивитися самостійно.
1. Матеріали
Сировина, застосовуване виготовлення меблевих конструкцій, надає прямий вплив з їхньої експлуатаційні особливості і ціну. У разі обмеженого бюджету іноді доводиться йти на компроміси, віддаючи перевагу недорогим моделям, але завдяки сучасним технологіям виробництва вони часто не поступаються люксовому сегменту ні зовні, ні за функціональністю.
ДСП - деревостружкові плити, тобто пресовані листи з відходів пиломатеріалів в даний час є найпопулярнішим замінником цілісних дощок. Залежно від призначення після формування на фабриках їх можуть просто шліфувати, фарбувати лаком/емаллю, покривати шпоном (тонкими зрізами натуральної деревини або щільним папером з бажаним ефектом). Ці види зараз застаріли, але зустрічаються у внутрішньому оформленні шаф, пеналів, полиць.
ЛДСП – ламінована поверхня надійно захищає плиту від влучення вологи, механічних пошкоджень, не відклеюється на кромках (на відміну від шпону). Крім того, полімерне покриття відіграє декоративну роль, надаючи виробам благородну текстуру та забезпечуючи рівномірний колір.
МДФ – Medium Density Fibreboard (волокниста плита середньої щільності) відрізняється від ДСП тим, що роблять її не зі стружки з домішкою акрилових смол, а з дрібної тирси, яку під дією пари та високих температур самі виділяють природний клей — лігнін. За рахунок цього МДФ дорожче, але набагато екологічніше (не випаровує фенолів), не набухає при контакті з водою і має гарний запас міцності.
Масив – складний в обробці і примхливий матеріал, особливо якщо йдеться про тверді породи (бук, дуб, горіх, ясен, клен). При порушенні температурного режиму недостатньо просушені дошки з часом деформуються, ушкоджуються короїдами та пліснявою. Такі меблі потребують дбайливої експлуатації та спеціального догляду у вигляді періодичного оновлення лаку, полірування, нанесення захисних засобів.
М'яка оббивка – для обробки диванів, крісел, пуфів, ліжок використовується шкіра, її замінник, велюр, текстильне полотно. Тут все залежить від особистого смаку, але варто придивитися до таких нюансів, як міцність швів, зносостійкість (щільність, еластичність, тип волокон і спосіб їх переплетення), простота прибирання та виведення плям.
2. Кріплення та фурнітура
Найчастіша причина виходу меблів з ладу - поломка кріплення та елементів, що забезпечують рухливість. До них відносяться всілякі гвинти, гайки, шурупи, кронштейни, направляючі рейки, петлі, доводчики і багато іншого. Металеві деталі несуть потрійне навантаження:
- утримують вагу фасадів чи конструкції в цілому;
- виконують механічну роботу (відкрити, закрити, висунути, засунути, розкласти);
- піддаються впливу навколишнього середовища (окислення, корозія, стирання гальванічного напилення, потрапляння вологи та мікроорганізмів).
Виходячи з цього, навіть з урахуванням підвищеної вартості краще віддавати перевагу нержавіючій сталі, а не крихкому алюмінію, пластику та невідомим сплавам. Оцінити надійність комплектуючих допоможе візуальний огляд, перевірка функціональності, якщо дозволяють обставини – певні силові випробування. Великі виробники, чия продукція представлена на ринку не один десяток років, самі закуповують фурнітуру у перевірених (частіше європейських) постачальників, і на запит можуть надати відповідні сертифікати.
3. Особливості конструкції
Зовнішній вигляд меблів відчутно впливає на сприйняття обстановки, тому даному параметру необхідно приділяти увагу ще до того, як річ опиниться в стінах квартири або офісу. Про належний стан товару свідчать такі ознаки, як:
- геометрія – чи відповідають габарити заявленим міркам, чи немає перекосів, деформацій, чи забезпечена стійкість на рівній поверхні, наскільки симетрично розташовані дверцята, полиці тощо;
- стики, кромки мають бути акуратними, без щілин, сколів, інших дефектів;
- тип кріплення – чи добре тримаються всі елементи, чи немає люфтів, скрипів, чи не виникають складності при спробах виконання будь-яких маніпуляцій із дверцятами, ящиками, підйомними чи розкладними механізмами;
- внутрішнє наповнення - з чого зроблені приховані полички, чи добре оброблені, чи немає на них пошкоджень чи шорсткості.
Виявивши раціоналізм та передбачливість при покупці меблів, Ви отримаєте по-справжньому гарні вироби з тривалим терміном служби. Саме такі товари без зайвих пошуків можна замовити в інтернет-магазині CoolDivan, і вже через 3-5 днів вони будуть доставлені кур'єрським сервісом до будь-якого населеного пункту України.