Як організувати робочий простір у квартирі
0
0
phone-icon
068-230-50-70 Замовити дзвінок

Меблі для домашнього кабінету

Практично до середини ХХ століття окрема кімната з книгами та письмовим столом була ознакою високого соціального стану власника. Власну бібліотеку могли собі дозволити переважно аристократи, духовенство та представники інтелігентних професій: лікарі, вчителі, письменники, юристи. Однак відколи освіта стала доступною для всіх, ситуація кардинально змінилася - простір для читання, письма, малювання багатьом було забезпечено вже з дошкільного віку.

Завдяки розвитку інтернету, останнім часом все більшої актуальності набуває віддалена робота. Деяким для ведення бізнесу достатньо смартфона, але більшість фахівців розумової праці, як і раніше, воліють користуватися комп'ютером. Таким чином, без кабінету чи хоча б куточка у квартирі не обійтися – він потрібен школярам, ​​студентам, програмістам, дизайнерам, журналістам, адвокатам, підприємцям, тобто усім, хто має справу з інформацією чи спілкується у мережі.

Як облаштувати міні-офіс у домашніх умовах?

Вибір місця для організації робочої зони – завдання нескладне, і часто вирішується ще на етапі планування чи проектування інтер'єру. Якщо дозволяє площа, є сенс обладнати під офіс одну з непрохідних кімнат або лоджію, що утеплює. В інших випадках можна скористатися вільним простором спальні, вітальнею, якоюсь нішою або переробленою коморою.

Існує кілька важливих моментів, які варто враховувати під час оформлення кабінету:

1. Висвітлення. В ідеалі денне світло має бути природним, і падати зліва (щоб не заважала тінь). Сидіти навпроти вікна – погана ідея, оскільки сонце зліпить очі. Екран теж небажано повертати до джерела світла, інакше доведеться встановлювати максимальну яскравість у спробах хоч щось розглянути. Поліпшити становище допоможуть жалюзі або хороші щільні штори. Увечері ідеальним варіантом буде настінне бра, розташоване з лівого боку, або м'яке приховане підсвічування по периметру стелі.

2. Звукоізоляція. Відсутність сторонніх звуків від дітей, сусідів, включеного у сусідній кімнаті телевізора, дозволяє зосередитися на роботі/навчанні та значно підвищує її ефективність. Щоб створити спокійну обстановку, знадобляться якісні вікна, двері, що щільно закриваються, а головне - обшивка стін спеціальними матеріалами, що пригнічують шум.

3. Вентиляція. Можливість регулярного провітрювання – не забаганка, а необхідність у приміщенні, де людина проводить більшу частину свого дня. Дефіцит кисню вкрай негативно позначається на стані клітин мозку, знижує працездатність і призводить до мігрені, а через пересушене повітря страждає дихальна система, шкіра та волосся. Якщо поблизу немає вікна, проблема вирішується встановленням зволожувача та кондиціонера.

4. Ергономіка. Підбираючи меблі, слід відштовхуватися не тільки від площі, яку вони займатимуть, а й від габаритів техніки, кількості речей, характеру роботи, а головне – фізичних особливостей власника. Висота столу повинна бути такою, щоб людина могла сидіти за нею з рівною спиною, згинаючи лікті під кутом 90°. Такий самий кут є оптимальним для колін, коли регулюється рівень підйому крісла. Щоб підтримувати правильну поставу, при використанні комп'ютерної мишки та клавіатури, а також під час листа або малювання передпліччя обох рук не повинні висіти в повітрі, а повністю знаходитися над стільницею.

Види меблів для домашнього кабінету

Зручність і функціональність робочого місця безпосередньо залежить від предметів обстановки, у тому числі воно складається. Велике значення має якість самих виробів, їхня стійкість, надійність, експлуатаційні характеристики, зовнішній вигляд. У той же час, необхідно розуміти, які завдання виконуватиме та чи інша річ, на які навантаження вона розрахована, наскільки комфортно нею користуватиметься у повсякденному житті. Як правило, елементами офісної зони у квартирі чи приватному будинку є:

Письмовий стіл - простий прямокутник невигадливої ​​конструкції, що відрізняється досить вузькою поверхнею (50-60 см). Через компактні габарити займає мало простору, але підходить хіба що для навчання за зошитами/книжками та короткочасного включення ноутбука.

Компьютерный стол – рассчитан на установку полноформатного монитора от 20″ и более, поэтому в нем предусмотрена широкая столешница, есть место под звуковые колонки, внизу часто присутствует ниша для системного блока. Выдвижные подставки для клавиатуры в современных моделях практически не встречаются, зато сбоку могут быть ящики или полки для блокнотов, бумаг и разных мелочей.

Стол-трансформер – состоит из разных частей, которые можно прятать, раскладывать, комбинировать между собой, меняя формат и предназначение изделия. Это очень удобно, когда квартира небольшая, а рабочий уголок нужен только изредка. В остальное время такой конструктор легко превращается в шкафчик, тумбу или этажерку, занимая намного меньше места.

Книжкові полиці – бувають підлоговими, підвісними, відкритими, закритими, змішаними. Деякі моделі можна використовувати для зонування місця, візуального відділення кабінету від спальні або вітальні без необхідності робити перегородку.

Офісні шафи, стіни – оптимальний варіант, якщо потрібно зберігати багато книг та папок із документами. За рахунок закритих фасадів папери не покриватимуться пилом, а приміщення набуде більш акуратного та впорядкованого вигляду.

Великий вибір якісних та стильних меблів для кабінету Ви знайдете в каталозі інтернет-магазину CoolDivan. Всі подані речі доступні до замовлення з доставкою до будь-якого міста України (де є відділення транспортних компаній), та відправляються протягом 3-5 робочих днів.