0 грн.
Зробити замовленняЩо таке ЛДСП?
Абревіатура "ЛДСП" розшифровується як " ламінована деревостружкова плита ". Фактично, це широкоформатні листи з перероблених пиломатеріалів, змішаних зі спеціальним складом, що склеює, спресованих і висушених при високих температурах. На фінальному етапі заготовки покривають міцною полімерною плівкою, знову ж таки за допомогою нагрівання, і відправляють на склади.
За рахунок невисокої вартості, естетичного зовнішнього вигляду та гарних експлуатаційних характеристик, ламіноване ДСП широко використовується для обробки приміщень (підлога, стінові перегородки, міжкімнатні двері) та виробництва меблів. Такі панелі успішно замінюють цільну деревину, вироби з якої коштують набагато дорожче і потребують особливого догляду (захист від короїдів, нанесення просочень, лаків, запобігання розтріскуванню тощо).
Із чого роблять ЛДСП?
Основу деревостружкових плит (не менше 80% від загальної маси) становить природну екологічну сировину: обрізки та інші відходи, що залишилися після відділення цінних частин дерева. Така переробка дозволяє економно витрачати лісоматеріали, одночасно закриваючи потребу більшу частину населення необхідних предметах побуту. Цікаво, що після винаходу даного композиту в середині ХХ століття німецьким підприємцем Максом Хіммельхебером, кількість деревини, що утилізується, в цій країні зменшилася з 60 до 10%.
Процес виготовлення ЛДСП складається з наступних кроків:
1. Колоди та великі гілки завантажують на подрібнювальну лінію, де вони перетворюються на стружку, а потім потрапляють у сушильні відсіки для позбавлення від зайвої вологи.
2. При постійному перемішуванні до сипучої деревини поступово додають в'язку прозору смолу, обсяг якої може займати від 6 до 18%.
3. За допомогою екструдера маса, що вийшла, розподіляється на рівній поверхні, і надходить під прес з тиском ≥200 атмосфер при температурі +120…190 °C. Завдяки такому впливу плита набуває потрібної форми і міцності, так як тирса надійно склеюється між собою. Якість кожної заготівлі перевіряється дефектоскопом.
4. Висушені плити транспортуються до окремого цеху, призначеного для нанесення захисно-декоративного покриття. Це може бути шпон (тонкий зріз деревини, що приклеюється клеєм), або ламінат – щільний папір із шаром карбамідоформальдегідної/меламінової смоли. Остання одночасно виконує функцію фарби для створення на величезному принтері красивого малюнка з різними відтінками, градієнтами, смугами і перешкоджає безпосередньому контакту деревинно-стружкової панелі з вологою, значно продовжуючи термін її служби. Ламінування ДСП також відбувається під гарячим пресом.
Особливості матеріалу
Перші спроби імітувати справжні дошки з тирси були зроблені ще у 1930-х роках минулого століття. Через 90 років технології виробництва ЛДСП зробили крок далеко вперед, і тепер це один з найпопулярніших матеріалів у всьому світі. Сучасні плити повністю відповідають державним нормам, стандартам якості та безпеки продукції такого класу, а отже вироби спокійно можна використовувати в квартирах, офісах, навчальних закладах, готелях, кафе.
Переваги ЛДСП:
- простота у обробці;
- ідеально рівні поверхні;
- красиве покриття, що імітує дорогі сорти дерева/кам'яні;
- доступна ціна (у 10-20 разів менше, ніж аналог із масиву);
- меблі з деревостружкових плит легко піддаються збиранню та розбиранню;
- ламінуюча плівка захищає від вологи, подряпин, відколів та інших ушкоджень;
- невимоглива у догляді (досить протирати від пилу сухою мікрофіброю).
Недоліки:
- міцність нижча, ніж у цільної або клеєної деревини такої ж товщини;
- у складі сполучної смоли може бути формальдегід;
- не рекомендується використовувати за умов високої вологості;
- у разі пошкоджень майже не піддається ремонту.
Чим відрізняються ДСП, ЛДСП, МДФ, OSB?
В описах меблів часто зазначено, з кого саме матеріалу вони виготовлені. Якщо йдеться про штучні замінники масиву дерева, то найчастіше використовуються такі заготівлі, як:
ДСП - деревостружкові плити без покриття (зазвичай сіро-бежевого кольору, з неоднорідною текстурою). Втім, може матися на увазі наявність клеєного шпону, плівки або фарбування. Для кухонних стільниць використовуються панелі, оброблені зносостійким пластиком.
ЛДСП – ламіновані плити з високими декоративними властивостями. Оптимальний варіант для кімнатних та офісних меблів, на ринку представлено багато цікавих кольорів та стильних фасадів.
МДФ – деревоволокниста плита середньої щільності. Виготовляється з тирси дрібної фракції (майже пил), яка розпарюється гарячою водяною парою і формується під великим тиском. Синтетичні смоли при цьому не додаються, а скріплення волокон відбувається через виділення ними природного клею-лігніну. Після просушки він твердне, надаючи заготовкам максимальну міцність та високу стійкість до вологи. Завдяки таким якостям, МДФ можна використовувати для облаштування кухонь та ванних кімнат. Ціна цього матеріалу вища, ніж вартість ЛДСП.
OSB – орієнтовано-стружкова багатошарова плита з тонких трісок. Склеюється синтетичними восками та смолами з додаванням борної кислоти. Як правило, її поверхня нічим не обробляється і відрізняється характерною фактурою з нерівномірними фрагментами стружки. Як правило, панелі OSB використовуються в технічних цілях (з них можуть бути зроблені чернові підлоги, обшивка стін у панельних конструкціях, внутрішні полиці шаф-купе або кухонних гарнітурів, складські стелажі тощо).
Інтернет-магазин CoolDivan представляє до Вашої уваги якісні меблі з ЛДСП та МДФ фабричного виробництва. Замовити вироби, що сподобалися, з доставкою в будь-яке місто України можна через форму онлайн-покупки або за телефоном, вказаним на сайті.