0 грн.
Зробити замовленняСучасні напрямки дизайну
З давніх часів люди завжди намагалися зробити простір навколо себе затишним та комфортним. Це підтверджується як історичними свідченнями, а й археологічними знахідками як предметів побуту, декоративних виробів, творів мистецтва. Фактично облаштування інтер'єру – це окремий пласт культури, що відображає ритм життя, звички, рівень розвитку та добробуту різних поколінь людства. Спочатку великий вплив на стилістику житла мали кліматичні особливості регіону, доступність тих чи інших природних матеріалів, антропологічні дані, а іноді й вірування місцевого населення.
Приблизно в середині ХХ століття, коли розпочалася активна урбанізація, етнічний колорит зберігся лише у маленьких селищах. Мешканці міст отримали стандартні квартири в багатоповерхівках та абсолютно однакові конвеєрні товари, тож виявити фантазію в оздобленні кімнат було досить складно. На щастя, всі обмеження пішли в минуле, а сучасний рівень цивілізації дозволяє реалізувати будь-які ідеї - достатньо знайти відповідні фото, візуалізувати бажану обстановку в спеціальному додатку або скористатися послугами дизайнера, після чого залишиться тільки замовити меблі, оздоблення, текстиль та аксесуари з доставкою по бажаному адресою.
Вибрати актуальні речі, які поєднуватимуться між собою максимально гармонійно, допоможуть описи найпопулярніших стилістичних напрямків, що застосовуються для оформлення житлових та комерційних приміщень по всьому світу.
Мінімалізм
Стриманість та лаконічність інтер'єру – найкраще рішення для малогабаритних квартир, студій та офісів. Графіка ліній, акуратність форм та відсутність зайвих деталей дає відчуття свободи незалежно від кількості квадратних метрів. Загалом мінімалізм можна охарактеризувати як нейтральне тло, що забезпечує психологічну рівновагу і спокій людям, які перебувають у цій обстановці.
Характеристики стилю:
1. Ахроматичні відтінки (білий, чорний, бетонно-сірий, графітовий, сталевий).
2. Однотонні текстури середньої матовості допускаються невеликі глянцеві акценти.
3. Ретельно оброблені природні матеріали чи його імітація (відполіроване дерево, штучний камінь, керамограніт, тоноване скло) разом із рівномірно забарвленими поверхнями без візерунків, принтів, рельєфів тощо.
4. Проста геометрія речей, переважання прямокутників та квадратів.
5. Продумане багатоканальне освітлення (яскраві центральні лампи, діодні стрічки по периметру, LED-підсвічування полиць і тумб, регульовані бра зі змінним кутом нахилу та налаштуванням інтенсивності). Тепле біле або денне світло. Панорамні вікна. Радіатори опалення вертикальні, кріпляться до стіни між склом.
6. Непомітний матовий текстиль (льон, велюр, плюшеві пледи та декоративні подушки).
Лофт (індустріальний стиль)
Промисловий дизайн, що зародився на покинутих американських фабриках у період Великої депресії, останні десятиліття не залишає сторінки модних журналів. Такий тип оформлення виступає фаворитом забудовників елітного сектора нерухомості, а також його часто використовують власники громадських закладів (барів, ресторанів, нічних клубів, хостелів). У житловому просторі цей стиль потребує певної сміливості, тому його зазвичай обирають творчі та впевнені у собі особистості.
Особливості лофта:
1. Голі стіни і стелі (цегляна кладка, бетон, балки перекриття, що нависають), часто відсутність міжкімнатних дверей, великі секційні вікна без фіранок.
2. Цементні або нелаковані дощаті підлоги (як у старих майстернях).
3. Відкриті труби, дроти, рейки, замість люстр – лампи у чорних патронах.
4. Брутальні меблі із залізними або сталевими опорами та стільницями/фасадами з грубо обробленого дерева великої товщини. Металеві шафи, стелаж для книг , сейфи. Вироби із транспортувальних піддонів.
5. Оббивка диванів та м'яких крісел – шкіра, замша, щільна матова тканина.
6. На панелі переважає сірий колір різного ступеня насиченості, теракотовий, бежевий, горіховий. Для акцентів підходять приглушені яскраві тони (жовтий, бірюзовий, червоний, помаранчевий).
Скандинавський стиль
На відміну від інших провінційних напрямків (кантрі, прованс, середземноморський, східний, сафарі тощо), які за своїм розмахом більше підходять для заміських будинків, північноєвропейський дизайн впевнено зайняв свою нішу у міських квартирах. Це не дивно, адже через суворий клімат жителі Швеції, Норвегії, Ісландії навчилися дбайливо ставитися до ресурсів та обставляти свої кімнати максимально практично. Тепер скандинавський стиль – це синонім раціонального, досить бюджетного, але при цьому зручного та актуального ремонту, який чудово виглядає як у просторих особняках, так і компактних студіях.
Базові риси:
1. Гарне освітлення в денному або холодному білому спектрі (великі вікна з 1-2 вертикальними перемичками, велика кількість точкового підсвічування, підвісних люстр, торшерів).
2. Переважає матовий білий колір (75-90%), на додаток може використовуватись графітовий, світло-сірий, бежевий, а також теплі відтінки деревини.
3. Меблі в скандинавському стилі відрізняються характерними х-подібними перемичками, мають округлені кути, у стільців можуть бути трапецієподібні спинки, ніжки розташовуються у вигляді літери «А». Фасади шаф рівномірно пофарбовані білою емаллю, мають прямі сталеві ручки, дерев'яні стільниці. Багато відкритих полиць, етажерок.
4. Текстиль в основному натуральний (льон, бавовна), в природних однотонних кольорах. Штори повинні зливатися зі стінами та не привертати уваги, часто їх взагалі немає. Як акценти застосовуються пледи великої в'язки, фактурні килими, декоративні подушки з традиційною вишивкою (пастельні трикутники, геометричні червоно-білі сніжинки, стилізовані олені).
5. Декор - дзеркала в тонких рамках, плетені кошики, вази з гілками, світлодіодні гірлянди, чорно-білі або пастельні малюнки, електрокаміни з дровами, свічки.
Незалежно від обраного дизайнерського рішення, в каталозі інтернет-магазину Cool Divan Ви завжди знайдете гарні та якісні меблі для створення інтер'єру мрії.