0 грн.
Зробити замовленняЯк доглядати за меблями із ЛДСП?
Меблі з ЛДСП – це популярне бюджетне рішення, яке зовні і за функціональністю нічим не поступається дорожчим варіантам, таким як МДФ та натуральне дерево. Вироби з цього матеріалу мають достатню міцність і довговічність, щоб прослужити в звичайних кімнатних умовах не один десяток років. Але все ж таки для збереження естетичного вигляду необхідно дотримуватися простих правил догляду за такими предметами інтер'єру:
- оберігати їх від підвищеної вологості;
- не розміщувати занадто близько до обігрівальних приладів;
- уникати відкритих сонячних променів (інакше поверхня може вигоріти);
- не ставити зверху гарячі чашки, тарілки, свічки, не класти тліючі сигарети.
Такі обмеження пов'язані переважно з особливостями сировини та технологій виробництва. В цілому аналогічні заборони застосовуються і до меблів з цільної деревини, тільки у разі пошкоджень відновлення або купівля нових деталей обійдеться значно дорожче, ніж заміна плити класу економ.
Що таке ЛДСП?
Абревіатура «ЛДСП» розшифровується як ламінована деревостружкова плита. Фактично, це листовий композитний матеріал, основу якого складають відходи лісозаготівельної промисловості: тирса, тріски, кора, обрізки. Все це подрібнюється до необхідної фракції, після чого проходить ретельне висушування. Як зв'язуючу речовину застосовують синтетичні смоли та інші добавки.
Після змішування деревної стружки з клеєм (його у виробі може бути від 5 до 15%) до однорідного стану, сировину розкатують у рівний пласт, а потім пресують під тиском у 200 атмосфер. Готові листи розрізають на блоки потрібного розміру та транспортують до облицювального цеху. Там їх ламінують, тобто під впливом високої температури покривають полімерними плівками з різними декоративними ефектами: кольоровими, під деревину дорогих порід, що імітують камінь, шкіру тощо.
Окрім естетичного завдання, полімер виконує дуже важливу захисну функцію, виступаючи бар'єром між пористою деревностружковою плитою і руйнівними факторами зовнішнього середовища. Завдяки ламінуванню всередину не потрапляє волога, яка сама по собі швидко призводить до набухання і деформації необроблених панелей. З іншого боку, плівка перешкоджає випаровуванню формальдегідів, що містяться в клеї – отже, меблі позбавлені характерного запаху і є більш безпечними для людей.
Як продовжити термін служби виробів з ЛДСП?
Предмети інтер'єру з ламінованих деревностружкових плит зараз зустрічаються всюди: в квартирах, офісах, готелях, навчальних закладах, бібліотеках, магазинах. Вони легкі та практичні, до того ж, збираються подібно до конструктора, що значно полегшує життя при транспортуванні. Найбільшою популярністю користується корпусні меблі з цього матеріалу – столи, шафи, полиці, тумби, комоди. Усі ці вироби займають досить багато простору, там накопичується пил, і виникає закономірне питання – як зберегти красивий зовнішній вигляд речей, щоб вони якнайдовше виглядали новими та акуратними? Для цього існує низка правил, а саме:
- не встановлювати меблі з ЛДСП на кухні та у ванній (краще МДФ або пластик);
- захищати від нагрівання сонцем, радіаторами опалення, гарячим посудом тощо;
- нічого не різати на поверхні, не дряпати, не малювати, не капати парафін від свічок;
- при потраплянні води якнайшвидше протирати насухо м'якою губкою, рушником;
- використовувати водонепроникні серветки, підставки для посуду та кімнатних рослин;
- не чистити абразивними порошками, щітками, агресивними хімічними засобами;
- застосовувати спеціальні рідини для лакованих або ламінованих меблів;
- уникати спиртовмісних очисників, розчинників, відбілювачів; щоб відмити бруд, підійде рідке мило (прозоре) і ганчірка з мікрофібри.
Досить уразлива сторона виробів з ЛДСП – їхня крихкість, особливо в місцях кріплень і на кромках. З цієї причини складати та експлуатувати такі меблі необхідно делікатно, не прикладаючи до неї надмірної фізичної сили. Полиці також мають обмежений запас міцності, тому під великим тягарем можуть прогнутися або зламатися.
На жаль, пошкоджені ламіновані плити практично не піддаються ремонту, і єдиний спосіб виправити ситуацію – замовити таку ж деталь у майстерні, або одразу придбати нову річ. Втім, деяким вдається скоригувати дрібні недоліки за допомогою ПВА, епоксидного пластику, термоклею, акрилових шпаклівок і фарб (приклади можна знайти на YouTube).
В інтернет-магазині CoolDivan Ви можете купити якісні меблі з доставкою по всій Україні. Для наших клієнтів ми зібрали величезну колекцію стильних та сучасних предметів інтер'єру, які ідеально підійдуть як для житлових кімнат, так і для комерційних просторів (бізнес-центри, готелі, салони краси, пансіонати тощо). Щоб дізнатися більш детальну інформацію про товари, обговорити умови співробітництва та зробити замовлення, напишіть нам або зателефонуйте, вказаному в розділі «Контакти».