Етапи збирання корпусних меблів
0
0
phone-icon
068-230-50-70 Замовити дзвінок

Як зібрати меблі з ЛДСП своїми руками?

ЛДСП (ламіновані деревостружкові плити) – один із найпопулярніших матеріалів для виготовлення різних предметів інтер'єру: столів, комодів, полиць, шаф, кухонних гарнітурів, ТВ-тумб тощо. Фактично, він замінює дорогий і складний в обробці масив дерева, дозволяючи всім охочим отримати сучасні зручні меблі в рамках досить скромного бюджету. Однак, на відміну від виробів із цільної деревини, покупець у більшості випадків отримує не готову річ, а конструктор у вигляді окремих елементів, кріплень, фурнітури. До них зазвичай додається технічна специфікація та інструкція зі збирання.

Самостійна розкривання плит – непросте завдання, для виконання якого потрібні:

  • транспорт для перевезення габаритних вантажів;
  • спеціальне обладнання, інструменти;
  • приміщення, захищене від вологи, де можна вести такі роботи;
  • знання та навички обробки ЛДСП (уміння робити заміри, креслення, вирізати деталі, свердлити отвори під кріплення, скріплювати стики, ламінувати кромки тощо).

За наявності всього переліченого, виготовленням меблів можна займатися професійно. Якщо вести такий бізнес бажання немає, то організовувати майстерню невигідно – краще просто купити стандартні фабричні заготовки або замовити розкривання ЛДСП за індивідуальними мірками.

Етапи роботи

Коли кур'єрська служба замість красивого гарнітура, який привертав увагу у виставковому центрі або онлайн-каталозі, привозить обгорнуті плівкою дошки – це одночасно й розчарування, і виклик: чи вдасться з цього зібрати вподобану модель, чи буде результат таким же, як на фото, наскільки якісним виявиться виріб у підсумку. І якщо з підвісними поличками або прикроватними тумбочками впорається хто завгодно, то комплект із безлічі секцій може виявитися справжньою головоломкою навіть для людини з досвідом у цій сфері.

Алгоритм дій при складанні меблів складається з наступних кроків:

  1. Ознайомлення з документацією.

  2. Перевірка комплектності (підрахунок і огляд елементів, кріплень, фурнітури).

  3. Підготовка інструментів і робочого простору (звільнити місце, застелити підлогу).

  4. Виконання операцій, зазначених в інструкції. При виникненні труднощів можна знайти відео на цю тему в інтернеті, проконсультуватися з менеджером магазину або знайомим майстром, або викликати професійних збирачів.

Які інструменти потрібні для складання?

Крім основних заготовок з ЛДСП, у замовленому меблевому конструкторі обов'язково повинні бути присутніми з'єднувальні елементи разом із аксесуарами (гвинти, гайки, дюбелі, петлі для дверцят, ручки та все інше). Щоб їх правильно прикрутити, можуть знадобитися спеціальні пристосування, а саме:

рулетка, лінійка, олівець, рівень; електричний шуруповерт, набір викруток; свердла різного діаметру, перфоратор (якщо планується монтаж на стіну); плоскогубці, молоток, гайкові ключі. Види кріплень

Під час вибору інструментарію насамперед потрібно орієнтуватися на тип кріплення – іноді достатньо просто сили рук (наприклад, щоб привернути ніжки столу болтами та гайками), в інших випадках доведеться визначати точний діаметр, форму головки, малюнок шліца, напрямок вкручування та інші важливі фактори.

Нині часто використовуються такі варіанти фурнітури:

  • конфірмат, або євровінт (із тупим наконечником, головки закриваються заглушками);
  • саморізи, шурупи (гострі на кінці, з діагональною зовнішньою свердлильною різьбою);
  • гвинти-гайки, ексцентрики-шпильки (дозволяють багато разів здійснювати складання/розбирання);
  • полкотримачі (кріпляться по 4 шт. під полку), штоки (кріпляться до стінок);
  • дюбелі (дерев'яні «шканти», пластикові, металеві стрижні);
  • меблеві куточки, кронштейни, гачки, петлі, напрямні.

Найбільшої акуратності в роботі вимагають гвинти з різьбленням – вони руйнують пухку структуру деревостружкової плити, після чого роз'єм розхитується, ускладнюючи повторне складання та погіршуючи експлуатаційні характеристики виробу.

Перевірка якості

На фінальному етапі дуже важливо переконатися в тому, що всі деталі з'єднані правильно, предмет відповідає заявленій формі та габаритам, нічого не хитається, дверцята та ящики відкриваються плавно, без скрипів, ніжки щільно притиснуті до підлоги. Якщо використовувалися настінні кріплення, варто дати додаткове навантаження на полки (покласти вантаж), щоб у майбутньому вони не впали під вагою книг, цінного посуду або декору.

На окрему увагу заслуговує естетична сторона – поверхні повинні залишитися гладкими, без подряпин і вм'ятин. Плями можна протерти мікрофіброю, збризнутою теплою водою з рідким милом або меблевою поліроллю. Бережного ставлення слід виявляти до кутів і кромок, оскільки вони досить уразливі до фізичного впливу (ударів, згинання, натискань).

В інтернет-магазині CoolDivan ви знайдете зручні та стильні меблі з ЛДСП фабричного виробництва. Кожен товар укомплектований усіма необхідними кріпленнями, аксесуарами, покроковими інструкціями, тому складання проходить легко та швидко. Доставка до будь-якого населеного пункту України здійснюється протягом 3-5 днів після підтвердження заявки.